Obroże dla małych i dużych psów

Każdy pies powinien mieć solidną, wygodną i dopasowaną do jego potrzeb obrożę, która będzie utrzymywała naszego czworonoga na smyczy podczas długich spacerów. Na rynku jest jednak dość duży wybór różnorodnych akcesoriów, z których nie zawsze wiemy co wybrać. Jaka obroża będzie najlepsza dla naszego pupila? Odpowiedź znajdziemy poniżej.

1. Obroże dla małych psów
Każdy pies, nawet ten najmniejszy może bez obaw nosić na swojej szyi obrożę. Ważne, jest jednak by była ona dostosowana do niego pod względem materiału z którego będzie wykonana oraz jej wielkości. Przy małych czworonogach, właściciele częściej zwracają też uwagę na design i kolory na nich się znajdujące. Dobrze jest wybrać obroże dla psów z materiałów, które bez problemu można łatwo wyczyścić np. materiał lub skóra w kolorach stonowanych takich jak np. czerń, brąz, szarość czy czerwień.

2. Obroża dla psa dużego
Obroża dla psa dużego takiego jak np. doberman, husky czy rottweiler powinna być już solidniejsza, wykonana z bardzo wytrzymałych elementów oraz musi posiadać wytrzymałą i mocną klamrę, mocującą obrożę na szyi. W przypadku dużego psa, warto wybrać obroże skórzane lub zamszowe. Na takim psie świetnie prezentują się również obroże materiałowe w mocnych, wręcz fluorescencyjnych kolorach typu: żółty, pomarańczowy czy zielony.

3. Dodatki i obowiązkowe elementy
Obroże dla psów mogą być wyposażone w wiele ozdobnych elementów, które wskazują na charakter psa. Wszelkie ćwieki, metalowe elementy są jak najbardziej mile widziane. Wielu właścicieli, którzy spacerują z psami po zmroku, chętnie inwestują też w obroże posiadające elementy odblaskowe – dzięki temu ich pupile są widoczni dla pojazdów już z dużej odległości.

3. Koszt dobrej obroży
Obroże dla psów to wydatek od 20 do nawet 100 zł. Dobrą materiałową obrożę można kupić już za około 29 – 39 zł. Taki zakup sprawdzi się zarówno u małego, jak i dużego czworonoga, nad którym właściciel chce panować podczas spacerów. Takie obroże są również komfortowe i wygodne dla samych psiaków.

Więcej dowiesz się na: https://joqu.com.pl/pl/c/Obroze-dla-psow/16