Detoks sokowy

Czy detoks sokowy to dobry pomysł?

Sposób żywienia ma ogromny wpływ nie tylko na stan swojego zdrowia, ale również i na twoje ogólne samopoczucie oraz codzienny poziom energii. Być może kiedyś o tym nie wiedziałeś. Żywiłeś się głównie przetworzonymi pokarmami i słodyczami, czyli produktami obfitującymi w sól, cukier, barwniki, konserwanty i sztuczne aromaty. To one robią z organizmu śmietnisko i sprawiają, że przestaje on normalnie funkcjonować. Detoks sokowy może pomóc ci przywrócić go na dobre tory. Jeżeli go przeprowadzisz, bardzo szybko powinieneś poczuć się lepiej.

Jak zacząć detoks sokowy?

Zanim jednak przejdziesz na swój pierwszy sokowy detoks, zapamiętaj sobie kilka zasad, które pozwolą ci na nim wytrwać i przejść go na spokojnie. Po pierwsze – nie myl pojęcia detoksu z trybem żywienia. Nie jesteś w stanie dobrze funkcjonować, odżywiając się cały czas wyłącznie sokami, dlatego nie myśl, że taki detoks można kontynuować w nieskończoność. Już na samym początku musisz ustalić jego dokładny czas trwania. Najlepiej będzie, jeśli skończysz swój detoks po upływie siedmiu dni, a maksymalnie dwóch tygodni. Efekty diety sokowej będą pojawiać się niemalże od razu. Już po kilku dniach od rozpoczęcia nowej diety dostrzeżesz, że czujesz się jakoś inaczej. Początkowo nie będzie to jednak przyjemne. Organizm, który oczyszcza się z toksyn i szkodliwych związków, zużywa mnóstwo energii na przeprowadzanie procesów trawiennych, dlatego też możesz czuć się lekko osłabiony i zmęczony, co jest zupełnie normalne. Przetrwaj jednak ten etap, a końcowe rezultaty na pewno pozytywnie cię zaskoczą. Gdy zakończysz już detoks, postaraj się zmienić swój sposób żywienia i włączyć do niego przynajmniej jeden sok dziennie.

Efekty diety sokowej – czy mają negatywną stronę?

Sokowy detoks ma tylko jedną wadę – codzienne przygotowanie dużej ilości zdrowych napojów bywa niestety uciążliwe i przede wszystkim czasochłonne. Na szczęście wymyślono coś takiego jak detoks sokowy catering. Poszukaj firmy oferującej tego rodzaju usługi w swojej okolicy, by od razu nawiązać z nią współpracę. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas.

Więcej informacji na temat detoksu sokowego znajdziesz tutaj: https://proszezdrowie.pl/sklep/detoks-sokowy/