Wymarzone wakacje, ciekawe kierunki

Wakacje to okres, na który czekają wszyscy. Mali, więksi i ci najwięksi, zapracowani i szukający tylko okazji do wyjazdu. Taką okazją są wakacje. Każdy ma swoje, różne wymarzone kierunki wakacyjne. Dla niektórych będą to polskie góry, dla innych polskie morze a dla jeszcze innych tydzień w spa Jelenia Góra. Dzieci z reguły marzyć będą o koloniach bądź obozach, gdzie mogą się sprawdzić bez swoich rodziców. Zapracowani rodzice mogą wtedy nawet wyskoczyć na weekend all inclusive w góry i czekać na dzieciaki aż skończą kolonie. Wtedy mogą wyjechać na jeszcze jeden wyjazd, wspólnie, całą rodziną.

Ciekawym pomysłem są hotele w Karpaczu z basenem, gdzie starsi znajdą ukojenie dla zmęczonego ciała w wodze a dzieciaki wyszumieć się mogą na placach zabaw czy chociażby zmęczyć się podczas wyprawy w góry. Mazury są idealnym kierunkiem dla rodzin, które kochają historię. W okolicach Węgorzewa znajduje się ogromna ilość bunkrów pozostawionych przez Niemców w czasach drugiej wojny światowej. Jest tam ogromna ilość lasów, a więc spacerów i wycieczek rowerowych nie będzie końca. Spragnieni kąpieli wodnych znajdą ogromną ilość akwenów wodnych. Jeziorami Mazury stoją. Można wypożyczyć rowerki wodne, czy kajaki. Warto jednak wziąć ze sobą materace, nie na każdej plaży można wypożyczyć sprzęt do pływania.

Wiele rodzin wybiera popularne dziś kierunki zagraniczne. Na samym szczycie rankingu plasuje się Grecja. Piękne antyczne miasta, gorące wręcz morze czy ciekawe i urokliwe miejsca. Piękną wyspa jest Kreta, bogata w historię i przepiękne laguny – jedne z najpiękniejszych na świecie. W czerwcu na Krecie temperatura dochodzi do 40 stopni Celsjusza co dla ludzi z naszej części Europy jest ogromną temperaturą. Bardzo dobrymi kierunkami wakacyjnymi są Bułgaria, szczególne piękne piaszczyste plaże. Chorwacja słynie z niskich cen, zawsze pięknej pogody i widoków zapierających dech w piersiach. Dla osób pragnących się zabawić, biura podróży polecają Majorkę. Jest to hiszpańska wyspa, gdzie życie nocne nie kończy się nad ranem.

Dodaj komentarz