Plecak na narty – Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Plecaki na narty oraz skitourowe posiadać powinny na pewno regulowany nośny system. To dzięki niemu możemy plecak na narty dopasować do naszej fizjonomii. Dzięki temu czujemy się bardzo komfortowo. Mowa tutaj o pasach biodrowych jak i także piersiowych. Możemy także w niektórych modelach zaobserwować taśmy, które stabilizują barki. Na pewno powinniśmy zwrócić uwagę, że by uzyskać pełen komfort, umiejętnie należy je wyregulować. Pas biodrowy, który jest dobrze dopasowany potrafi nawet przenieść do siedemdziesięciu procent obciążenia. 

Plecak na narty – główne cechy i zalety

Plecak narciarski musi mieć także dobry system wentylacyjny. Jest to naprawdę kluczowa kwestia podczas momentu dokonywania wyboru tego rodzaju plecaka. Dzięki dobremu systemowi narciarskiego podczas ciężkiego wysiłku fizycznego nie zalejemy się potem. W pewnym sensie dobra wentylacja jest w stanie nam zapewnić ulgę. 

Nie możemy także na narty wybierać ciężkiego plecaka. Obowiązkowo tego rodzaju plecami muszą być lekkie. Warto w związku z tym zwracać uwagę na wszelkie parametry produktów poszukiwanych, aby je dopasować do swoich własnych możliwości. Materiały, z których są wykonywane te plecaki powinny być jak najbardziej lekkie, a do tego mocne. Muszą one jednak być zarazem mocne. Chodzi o to, aby mogły nawet przetrwać w bardzo ciężkich warunkach. 

Plecak narciarski, który wybrać?

Także pojemność nie pozostaje bez znaczenia. Powinniśmy ją dopasować bezpośrednio do długości naszej wyprawy oraz także ilości nam potrzebnych rzeczy, które chcemy i zamierzamy ze sobą zabrać.

Uzupełnianie płynów podczas długiej wyprawy narciarskiej jest niesamowicie ważne. Dobrze zadbać jest o to, aby nasz plecak posiada dobry system nawadniania. Z dużą pomocą przychodzą nam plecaki przystosowane do bukłaków czy też nawet z bukłakami. Nie musimy takiego plecaka w ogóle zdejmować. Gdy chcemy się napić, to wystarczy, że skorzystamy ze specjalnej rurki. Musimy przyznać, że rozwiązanie to jest niesamowicie wygodne. 

W wielu dostępnych modelach mamy nawet możliwość doczepienia nart. Zrobić to możemy za pomocą kompresyjnych pasków w plecaku czy też za pomocą paska, który jest specjalnie do tego przeznaczony. Jeśli doskonale wiemy, że opcja taka będzie dla nas przydatna, to rozejrzyjmy się za modelami, które to nam umożliwiają.