Dlaczego powinieneś jeździć na rowerze?

Wydaje ci się, że uprawianie sportów to kosztowna zabawa? Gdy widzisz standardowe ceny karnetów na siłownię, masz zamiar sobie odpuścić i pogodzić się z myślą, że już zawsze będziesz niesprawny, a twój wygląd nigdy w pełni cię nie usatysfakcjonuje? Pamiętaj, że tylko ty decydujesz o tym, jaką dyscypliną sportu się zajmiesz. A nie musi być to wcale sport siłowy. Rowery szosowe i te miejskie doskonale ci go zastąpią.

Najprawdopodobniej nie musisz ich nawet kupować. Jeśli dobrze poszperasz w swojej piwnicy lub garażu, wyciągniesz z któregoś z tych miejsc przynajmniej jeden stary składak. Przygotuj go do kolejnych przejażdżek. Odkurz i oczyść z wszelkich zabrudzeń, które na pewno zdążyły się już na nim pojawić, a następnie przetrzyj go mokrą szmatką, by na nowo zakochać się w jego wyglądzie. Być może uznasz jednak, że twój stary składa jest na tyle mocno zniszczony i zdewastowany, iż jeżdżąc na nim, mógłbyś zrobić sobie krzywdę. W takim wypadku zdecyduj się na zainwestowanie w coś nowego. Sięgnij po używane rowery miejskie, które kupisz w cenie wynoszącej mniej niż tysiąc złotych, a następnie zacznij ich po prostu używać. Jeśli boisz się, że zbyt szybko się zniechęcisz, na samym początku postaraj się ćwiczyć wyłącznie raz w tygodniu. Choćbyś nawet nie miał na to czasu, wstań wcześniej w sobotę lub niedzielę i wyjdź na świeże powietrze, gdy reszta świata będzie jeszcze smacznie spać w swoich łóżkach. Doceń to piękno natury, którego nie jesteś w stanie zauważyć na co dzień. Ciesz się chwilą spokoju i czasem spędzanym z samym sobą, przy okazji pokonując kolejne kilometry i pracując nad swoją sylwetką. Na pewno dość szybko rozkochasz się w kolarstwie i zamienisz swoje zużyte składaki na profesjonalne rowery górskie. A przejażdżki na tych specjalistycznych pojazdach są niesamowite!

Sport nie musi ci sprawiać żadnych trudności. Postaraj się zatem tak wpleść go do swojego codziennego życia, aby czerpać z niego jak najwięcej satysfakcji i nigdy się do niego nie zmuszać. Zakochaj się w aktywności fizycznej!

Dodaj komentarz