Rośliny do biura

Ogród w biurze? Rośliny do biura

Praca w biurze bywa męcząca, stresująca i monotonna. Siedząc przez wiele godzin przed komputerem, narażamy się nie tylko na nudę, ale i na inne dolegliwości, takie jak bóle kręgosłupa, czy osłabienie wzroku. Ważne jest, aby pracując godzinami w biurze robić sobie przerwy.

Kwiat do biura, czy to odpowiednie miejsce?

Wielu specjalistów od bezpieczeństwa i higieny pracy zwraca uwagę, że przy długotrwałej pracy przy biurowej ważnym elementem jest obecność roślinności. Częste odrywanie oczu od ekranu i spoglądanie na kolor zielony w znaczący sposób zmniejsza narażenie naszych oczu na choroby wzroku. 

 

Decydenci odpowiedzialni za urządzanie powierzchni biurowej często dbają więc o to by zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości rośliny do biura. Istotne jest tutaj, aby kwiat do biura był odpowiednio zielony i nie miał zbyt intensywnego zapachu. Dobrze by było, gdyby był także łatwy w utrzymaniu, gdyż w nawale pracy biurowej, możemy nieraz zapomnieć go podlać. Rośliny doniczkowe do biura to świetny sposób, aby upiększyć naszą przestrzeń pracy, ale także zwiększyć nasze bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Pomijając aspekt czysto estetyczny, ważne jest, by w pracy biurowej często odrywać wzrok od komputera. Dla zdrowia naszych oczu powinniśmy jak najczęściej skupiać wzrok na kolorze zielonym, najlepiej naturalnego pochodzenia. 

Rośliny doniczkowe do biura, ożyw środowisko swojej pracy

Rośliny biurowe to także skuteczny dostawca tlenu. Duża ilość roślin w przestrzeni biurowej wspomaga oddychanie i reguluje ilość tlenu w otoczeniu. To bardzo ważna rzecz dla naszych płuc.

 

Kwiaty i rośliny w biurze pełnią także walor psychologiczny. Robiąc sobie przerwę od siedzenia przed komputerem, możemy chociażby podlać kwiaty, przy okazji wykonując kilka ćwiczeń rozciągających. Nie jest tajemnicą, że obecność dużej ilości roślinności w naszym otoczeniu,  poprawia nasz nastrój i powoduje, że czujemy się świeżo i rześko. Pozytywne nastawienie wywołane obecnością kwiatów może być bardzo ważne w naszej pracy i pomóc nam zachować zdrowie psychiczne nawet, jeżeli na co dzień jesteśmy wystawieni na silne działanie stresu, zmuszeni do podejmowania trudnych decyzji i działanie pod presją czasu.

 

Nie zapominajmy, że przestrzeń, w której spędzamy wiele długich godzin w ciągu dnia, powinna być odpowiednio wyposażona w zieloną roślinność.