Solidny sprzęt – solidna firma

Dobrej jakości prasa krawędziowa niezbędna jest do rozpoczęcia działalności nawet najmniejszego zakładu czy przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką metali. Nasza firma wie, jak zadbać o klienta oferując najwyższej jakości sprzęt nowy i używany wraz z pełną bazą części zamiennych, olejów i smarów. Oto kilka popularnych pras krawędziowych, które mogą Państwa zainteresować.

DURMA typ AD-S 802000

Prasy krawędziowe DURMA AD-S to dużej wielkości hydrauliczne urządzenia przeznaczone do gięcia detali największych i najcięższych. Spośród całej gamy produktów najbardziej reprezentatywnym jest krawędziarka cnc DURMA AD-S 802000. Ta ogromna maszyna posiada powierzchnię pracy wielkości 12 metrów, a nacisk maksymalny powyżej 2 tysięcy ton. Sterowanie odbywa się tu za pomocą szwajcarskiego sterownika z interfejsem 2D.

Mocna górna belka i sztywny obsiadły stół DURMA AD-S 802000 zapobiegają odkształceniom, zaś specjalna konstrukcja zawieszenia belki górnej zapewnia nieinwazyjne osiowe przenoszenie siły gięcia. Belka górna sterowana jest za pomocą optycznych liniałów pomiarowych. Jedynym mankamentem urządzenia są powolna praca i potrzeba wymiany olejów i smarów w elementach hydraulicznych.

DURMA typ AD-ES 2560

Urządzeniem do pracy szybszej, ale wykonywanej na mniejszych jednostkach metalowych jest bez wątpienia DURMA typ AD-ES 2560. Wskazana prasa krawędziowa posiada 2,5 metrową długość gięcia z jednoczesnym naciskiem 60 ton. Urządzenie to wyróżnia szybkość pracy, mocna konstrukcja wzmocniona dodatkowymi spawami oraz oszczędność prądu. Ciekawostką jest to, iż DURMA AD-ES 2560 zużywa o połowę mniej prądu, co w tym samym czasie pracy urządzenia z serii DURMA AD-S.

Omawiane urządzenie jest wyjątkowo bezpieczne w całym procesie produkcji. Najnowszy szwajcarski system sterowania zapewnia idealną pracę zgodną z wyznaczonym programem. Całość urządzenia jest też bezpieczna dla obsługującego go pracownika, czego dowodem jest przykładowo spełnienie wyśrubowanych, międzynarodowych norm bezpieczeństwa i uzyskanie certyfikatu CE.