torebki damskie skórzane

Damskie torebki, gdzie je kupić?

Kobiety kochają torebki. I dlatego trudno znaleźć kobietę, która nie posiadałaby w swojej szafie przynajmniej jednej torebki. Zazwyczaj każda z pań posiada ich więcej niż jedną. Są między nimi torebki damskie skórzane, jak i te wykonane z innego materiału. Dziś trudno uwierzyć, że pierwotnie torebki były używane wyłącznie przez mężczyzn. Oczywiście w niczym nie przypominały one dzisiejszych damskich torebek. Gdyż były to raczej torby zawieszane na ramieniu i służyły mężczyznom w podróży.

Skąd wzięły się torebki damskie skórzane?

Prawdopodobnie pierwsze torebki pojawiły się już ponad pięć tysięcy lat temu. Lecz w swojej właściwej formie torebka znana jest od starożytności. Przypinano ją wówczas do pasa lub zawieszano na przedramieniu. Lecz za właściwy czas powstania torebek można uznać okres, kiedy pojawiły się one w formie tak zwanej „listonoszki”. Dziś również są produkowane damskie torebki skórzane typu „listonoszki”. Tyle, że kiedyś były one noszone wyłącznie przez ludzi bogatych i dlatego były aż nadto zdobione, aby odzwierciedlały bogactwo właściciela. Lecz z biegiem czasu nastąpił zwrot. Gdyż torebki zaczęły być atrybutem kobiet, a nie mężczyzn. Mężczyźni zaczęli nosić teczki, które stały się substytutem wcześniejszych męskich torebek. Natomiast torebki w pełnym tego słowa znaczeniu zapanowały wśród damskiej garderoby.

damskie torebki skórzane

Wypróbuj najwyższą jakość

Już w drugiej połowie dziewiętnastego wieku znane były wśród pań dwie marki producentów torebek, jak marka Louis Vuitton i Maison Hernes. Marki te znane są do dziś, lecz oprócz tego obecnie jest na rynku wiele rodzajów i marek torebek wykonanych ze skóry i nie tylko. Torebki różnią się od siebie nie tylko marką, ale również wieloma innymi głównymi cechami i detalami. Dziś trudno sobie wyobrazić braku torebki przy damskim boku. Tak jest co najmniej od dwudziestego wieku. Emancypacja kobiet i podejmowana przez kobiety praca zawodowa wpłynęła w dużym stopniu na to, że torebka stała się dla kobiety niezbędna. Gdyż można było pomieścić w niej wszystko, co było przydatne podczas wyjścia z domu do pracy.