Obrus z koronką

Obrusy z koronką. Oprawa do podawanych dań

Obrusem przykrywamy stół w trakcie posiłków. Zwyczaj ten był już normą w średniowieczu. Zamożni ludzi kupowali obrusy z tkanin konopnych, biedniejsi z lnu. Tkactwo jest jednym z najstarszych rzemiosł.

Obrusy plamoodporne z koronką w praktyce

Obecnie obrusów używamy w domach rodzinnych, restauracjach i barach. Pełnią nie tylko funkcję ochronną. Mogą być prawdziwą ozdobą naszego stołu. Obrusy z koronką nadają się do tego idealnie. Szyte są z różnych tkanin. Lnianych, bawełnianych, jedwabnych i sztucznych. Do tych zaliczamy obrusy plamoodporne z koronką. Koronka jest znana od stuleci. Jest wyrobem włókienniczym. Ażurowa plecionka ma duże walory artystyczne. Idealnie zdobi nie tylko obrusy, którymi przykrywamy stół. 

Na rynku dostępnych jest wiele obrusów. Obrus z koronki jest jednym z najczęściej kupowanych przez klientów. Posiadają niezliczone ilości wzorów i nadruków. Możemy je nabyć w każdym kolorze. Na wyjątkowe uroczystości używamy obrusów w kolorze białym.  

Obrus z koronki – idealny do twojego wnętrza

Obrusy plamoodporne z koronką i obrusy z koronką dostępne są w sklepach stacjonarnych i internetowych. Kosztują od dwudziestu do dwustu pięćdziesięciu złotych za sztukę. W sklepach internetowych kupując obrus z koronki, pokryjemy dodatkowo koszty przesyłki. Obrusy z koronką są doskonałym pomysłem na prezent. 

Utrzymanie obrusu w dobrym stanie nie jest proste. Resztki pożywienia i plamy z wina są trudne w usunięciu. Poplamiona tkanina nie wygląda dobrze. Obrusy plamoodporne z koronką sprawią, że nie musimy się tym martwić. Mają nie tylko właściwości plamoodporne. Są odporne na gniecenie i rozciąganie. To doskonały wybór. Pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Nasz obrus z koronki będzie długo wyglądał pięknie, czysto i elegancko. Wytrzymały, trwały i niewchłaniający zapachów, będzie nam służył przez wiele lat. To bardzo dobra inwestycja. 

Pomimo zmieniającej się trendów, obrus z koronki będzie zawsze modny. Sklepy z tekstyliami oferują nam różnorodność wyboru. Każdy z nas znajdzie dla siebie odpowiednie nakrycie stołu. Wygodne w pielęgnacji, nowoczesne obrusy plamoodporne z koronką pasujące do wystroju naszej jadalni. Pamiętajmy, że obrus to oprawa do podawanych dań i zastawy stołowej. Piękny i elegancki, obrus to bardzo ważny element dekoracyjny.

Opublikowany w dom