Jaki obrus wybrać?

Jadalnia to zwykle serce domu. To tutaj, przy stole, odbywają się spotkania rodzinne oraz są podejmowane ważne, życiowe decyzje. Odpowiednio dobrany obrus będzie stanowił doskonałe uzupełnienie wnętrza.

Jak dobrać obrus?
Najważniejszy jest jego rozmiar. Materiał zwisający ze stołu nie powinien być dłuższy niż 25 cm. Jest to długość, która ułatwi gościom zajmowanie miejsc, bez obaw, że przypadkowo pociągną za obrus, tłukąc zastawę. Nie powinien być on również krótszy niż 20 cm, ponieważ będzie to wyglądać nieestetycznie.
Wybierając obrus na stół dedykowany pod konkretną uroczystość należy wziąć pod uwagę nie tylko wystrój pokoju, ale również rodzaj zastawy, która zostanie użyta. Wybierając wzorzystą zastawę, warto wybrać nakrycie w stonowanych barwach, które nie przyćmi wybranej porcelany, a podkreśli jej charakter.
Obrusy, przeznaczone do codziennego użytku winny być wykonane z materiału odpornego na częste pranie. Ponadto w celu zabezpieczenie go przed plamami, warto zainwestować w podkładki, pasujące stylistycznie do wnętrza.
Na przestrzeni kilku ostatnich lat, do łask wróciły obrusy haftowane i koronkowe. Nie tylko podkreślą charakter jadalni, ale przede wszystkim dodadzą jej lekkości i klasy. Te plamoodporne sprawdzą się podczas wszelkiego rodzaju imprez. Dzięki odporności na zabrudzenia będą wyglądały pięknie przez całe przyjęcie, ponieważ nie chłoną zabrudzeń. Egzemplarze lniane, z dodatkiem bawełny lub poliestru, to rozwiązanie idealne do eleganckiego wnętrza. Len jest jednak trudniejszy w utrzymaniu niż jego bawełniany odpowiednik, ponieważ jest podatny na gniecenie oraz kurczenie.
W asortymencie sklepu dostępne są obrusy, które odpowiadają potrzebom każdego klienta. Są one wykonane z najwyższej jakości materiałów, a szczegółowy opis każdego modelu sprawia, że klient wie, co kupuje. Ponadto, dla klientów ceniących sobie wyjątkowość oferujemy możliwość zamówienia obrusu pod wymiar.

Kupując obrus idealny warto kierować się zarówno jego wyglądem jak i materiałem, z którego został uszyty. W naszym sklepie znajdą Państwo ten, który będzie doskonałym uzupełnieniem Waszego wnętrza, w cenie, która przypadnie do gustu każdemu.

Opublikowany w dom