Ergonomiczne krzesła i fotele komputerowe

Osiem albo więcej godzin w pozycji siedzącej oznacza znaczne obciążenie kręgosłupa, barków, łokci. Niewłaściwie dobrane fotele czy krzesła biurowe mogą dodatkowo działać na niekorzyść użytkownika. Aby pracę uczynić lżejszą i ochronić układ ruchu przed niebezpiecznymi zwyrodnieniami i chorobami, konieczne jest wyposażenie przestrzeni biurowej w najwyższej klasy meble, spełniające wszelkie standardy ergonomiczne i aranżacyjne.

Praca siedząca – lekka tylko z definicji
Siedzenie przy biurku tylko z pozoru wydaje się lekką pracą. To pozycja, w której ludzki układ kostny jest bardziej narażony na uszkodzenie, niż podczas stania czy chodzenia. Dla ochrony kręgosłupa oraz stawów barkowych, łokciowych i nadgarstków niezbędne jest właściwe ułożenie ciała w stosunku do stanowiska pracy. Liczy się nie tylko odległość od ekranu monitora – ważna jest wysokość, a dokładnie odległość od podłogi jaką ma krzesło do komputera, wychylenie oparcia dla pleców, wysokość i kształt oparcia dla rąk. Nie bez znaczenia jest dodatkowe wyposażenie w zagłówki czy poduszki lędźwiowe. Fotele biurowe ergonomiczne najwyższej klasy posiadają wszelkie regulacje wysokości i wychylenia, są w stanie stabilnie i bezpiecznie utrzymać osoby o znacznej wadze i ponadprzeciętnym wzroście.

Ergonomia nie tylko w pracy
Krzesło do komputera wysokie standardy jakości powinno spełniać w każdej roli i sytuacji – wygodne muszą być nie tylko wykorzystywane przez wiele godzin fotele biurowe, ale również te, które stoją przed domowymi komputerami czy konsolami. Dobrej jakości mebel do komputera powinien mieć cechy fotela gamingowego, gdzie regulacja położenia oparcia do pozycji półleżącej oraz regulacja wysokości podłokietników daje możliwość zmiany pozycji oraz dostosowywania mebla do wzrostu i wielkości użytkownika.

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie nowego krzesła czy fotela komputerowego ważny jest również design mebla. Dobrej jakości stelaż w ciekawym kolorze, obicie z ekologicznej skóry lub tkaniny o ciekawej fakturze, wzorze i kolorach, to cechy, które sprawią, że fotel obok swoich ważnych funkcji użytkowych będzie również ważnym elementem aranżacji wnętrza. Takie meble łączące pragmatyzm z pięknem produkują doświadczeni producenci, a kupić je można w najlepszych sklepach z fotelami i krzesłami do komputera.

Więcej dowiesz się na: https://dxracerpolska.pl/fotele-biurowe