Co do biura?

Praca w biurze wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych zajęć, które można wykonywać zawodowo. Potocznie przyjęło się sądzić, że praca siedząca, w której np. korzysta się cały dzień z komputera, jest jedną z łatwiejszych i mniej wymagających. Jest to oczywiście spory błąd, ponieważ sam fakt ilości znajdujących się na biurku akcesoriów i dodatkowych sprzętowych temu przeczy.

Co na biurku?

Aby praca przy biurku mogła przebiegać w pełni sprawnie, konieczne jest jego odpowiednie wyposażenie. Przede wszystkim powinno się posiadać zestaw długopisów, najlepiej kilku o różnych kolorach, dodatkowo przynajmniej dwa lub trzy mazaki kolorowe, służące do zakreślania potrzebnych informacji.
Nie można również zapominać o tym, że na biurku powinny znaleźć się również dziurkacze, zszywacz, nożyki i przynajmniej dwa lub nawet trzy segregatory, które pomieszczą wszystkie najważniejsze wygenerowane dokumenty.

Co przed biurkiem?

Równie ważne co zawartość biurka jest również to, co przed nim stoi, czyli fotel, na którym pracownik pracuje. Źle dobrany może stanowić równie duże niebezpieczeństwo dla zdrowia co praca na budowie.
Dobry fotel powinien przede wszystkim zapewniać odpowiednią pozycję całego ciała. Chodzi tu dokładnie o kręgosłup i ramiona, które najbardziej są obciążane podczas pracy siedzącej przy komputerze.
Dodatkowo należy pamiętać o tym, ze zachowana powinna być odpowiednia odległość oczu pracownika od monitora, co powoduje, że dostosowane do takiej pracy powinno być również samo biurko. Brak tych udogodnień może prowadzić do nieodwracalnych zmian w stanie zdrowia.